Turgutlu’da Karadeniz ve Erzurum Gecesine Katıldık

Turgutlu Belediyesinin hemşehri dernekleriyle birlikte organize ettiği ‘Hemşehri Geceleri’nin ikinci gününde Karadeniz ve Erzurum kültürleri rüzgarı esti.

Turgutlu Belediyesi ev sahipliğinde hemşehri derneklerinin katkı ve destekleriyle 13-17 Eylül tarihleri arasında bu yıl üçüncü kez düzenlenen Hemşehri Geceleri’nin ikinci günü geride kaldı. Turgutlu Karadenizliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile Turgutlu Erzurumlular Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen gecede Türk Halk Müziği Sanatçısı Büşra Karaağaç ve İzmir Folklor spor kulübüne ait Erzurum Bar Ekibi performanslarıyla büyük beğeni topladı. Kültür Bakanlığı Sanatçısı Mahmut Arı verdiği konserle kulakların pasını sildi. Gecenin finalinde ise sahneye çıkan İhsan Aydın ve Ekibi, Karadeniz fırtınası estirdi.

Turgutlu Karadenizliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Uzun, Turgutlu Erzurumlular Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şevket Şahin de, Hemşehri Geceleri ile Türkiye’de bir ilk yapıldığını ifade ederek hemşehri dernekleriyle birlikte bu etkinliklerin hazırlanmasını sağlayan Başkan Çetin Akın’a teşekkürlerini ilettiler.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ