Erzurum’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 106. Yıl Dönümü

Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü kentte düzenlenen törenlerle kutlandı. İlk olarak Erzurum Valisi Mustafa Çitfçi, 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Havuzbaşı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın ve AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz’ün de katıldığı törende Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi , günün anlam ve önemini belirttiği konuşmasında,  Erzurum’un çeşitli bölgelerinde toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duran şehitlerimiz; tarihin kalbine adeta bir mühür gibi kazınmış onurlu bir insanlık mirası bırakmıştır. Manası milletimizin yüreğinden can bulan bu miras, ecdadımızın faziletini sıralamakta dillerimizin lâl kaldığı bir destandır. Bize düşen vatanın bölünmez bütünlüğünü dile getiren ve tarihe kayıt düşüren kahraman kent Erzurum’un millî ve manevi iklimini devam ettirmektir.
Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümünde Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa önderliğinde kurtuluşta emsalsiz sorumluluklar üstlenmiş, en çetin imtihanları sabır ve vatanperverlikle geçmiş tüm kahramanlarımızı hürmet, minnet ve rahmetle yad ediyorum.”

Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi ve protokol üyeleri, Havuzbaşı’ndaki törenin ardından Karskapı ve Polis Şehitliği’ne geçerek aziz şehitlerimizin kabirlerine karanfil bıraktı.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ