Bayraklı Erzurumlular Gecesine Katılım Sağladık

İzmir Bayraklı Erzurumlular Sosyal ve Yardımlaşma Derneği etkinlik düzenledi. Geceye İzmir’deki Erzurumlular ve Dernek üyeleri yoğun katılım gösterdi. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından başladı, İzmir Erzurum Folklor spor kulübünün büyük beğeni toplayan Kadın ve Erkek ekip gösterileri ile devam etti.

Dernek Başkanı Fatih Aksakal konuşmasında ; Protokolü selamladıktan sonra, Erzurum’dan Ege Bölgesine göç etmiş Erzurum’un kültürünü örfünü adetini töresini yaşatmaya ve yaşamaya çalışan tüm Erzurumlu hemşerilerimiz Bayraklı Erzurum kültür şölenine hoş geldiniz. Bayraklı Erzurumlular derneği olarak, Ege Bölgesi Erzurumlular Dernekler Birliği Federasyonu çatısı altında tüm derneklerimizi bu gibi organizasyonlarda birlik ve beraberliğimizi dernek üyelerimizin diğer dernek üyeleri ile kaynaşmasını diğer dernek kurumlarına yansıtacağına daha güzel olması için pratikte değerlerimize değer katması için biz bu işi başlattık umarım devamı gelecektir dedi.

Ege Bölgesi Erzurum’lular Dernekler Birliği Federasyon Başkanı Zakir Salmanoğlu konuşmasında; haziruna selamlamadan sonra, Bayraklı Erzurumlular derneğinin düzenlemiş olduğu şöylene hoş geldiniz. Cumhuriyetin Kurulduğu şehir, yani istiklal kongresinin yapıldığı şehrin mensuplarıyız bizler Erzurumlulukla ne kadar övünsek azdır. Tarihimize baktığımızda Allah Erzurum’a büyük bir sorumluluk yüklemiş, Türkiye’nin çimentosu sorumluluğunu yüklemiş, bununla da yetinmeyip Türkiye Cumhuriyetinin yani kurtuluşumuzun şehri olan İzmir’de dünyanın incisi İzmir’de yaşamayı Allah bize nasip etmiş yani İstiklal kongresinin yapıldığı şehrin mensuplarıyız, bağımsızlık elde edilmiş, ondan sonra iktisat kongresinin yapıldığı şehirde İzmir’de yaşamayı Allah nasip etmiş, bizler bu iki kültür arasında köprü olmayı başarmışız gönül köprüsü olmayı başarmışız dedi.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ